HAKKIMIZDA

Anasayfa / Hakkımızda

Andaç Grup
Hakkımızda
1981 yılında Ahmet ve Muammer Andaç kardeşlerin ortaklığı ile 35 m²lik bir alanda kurulan Andaç Grup; koltuk, kanepe ve maksi takımlar üretmeye başlayarak sektöre adım atmıştır. Hizmet verdiği sektörün talep ve isteklere daha hızlı cevap vermek adına üretim tesisi ve kapasitesini büyüterek, 1996 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 6.000 m²lik bir alana geçiş yapmıştır.

Daima ilerleyen teknolojiye ayak uyduran ve kendini geliştiren Andaç; 2006 yılında bünyesine Anpaş Dış Ticaret Şirketi’ni katmıştır. Büyüme ivmesini arttırarak devam ettiği bu süreçte, bugün kullanmaya devam ettiği 24.000 m²lik tesisine geçiş yapmış ve sektöründe önemli bir üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Kalitesinden ödün vermeden müşteri talep ve isteklerini karşılamayı ilke edinmiş olan Andaç; 2013 yılında Irak/Süleymaniye’de Yatak Üretim Tesisi kurmuş, çalışma ve pazar alanını genişletmiştir. 2015 yılında AlfaUV Dijital markasıyla dijital baskı ve 2017 yılında ise Alfatex adı altında tekstil baskı sektörüne girerek hizmet alanını genişletmiş, en son yenilikleri ürettiği ürünlere en iyi şekilde yansıtmayı başarmıştır. Değişen pazar koşullarına ayak uydurmak adına uzun yıllar hizmet verdiği koltuk ve kanepe üretimini durdurmuş, 2019 yılında ise başladıkları deri baskı işi ile vizyonunu genişletmiştir.

Dönemin talepleri doğrultusunda Romanya’da maske imalatına başlayan Andaç, 2021 yılında ise Andaç-Kümsa ortaklığında Safir Center İş Merkezi ile inşaat sektöründe kendine önemli bir yer edinmiştir.

Günümüzde ise görevi devralan Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Andaç, Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban ve Kadir Andaç faaliyetlerini aynı tutku ve istikrarla devam ettirmektedir.
Adres : Organize sanayi bölgesi 43. Cd No:5 Kayseri - TÜRKİYE
Telefon : +90 352 322 22 88 (Pbx)
E-Posta : info@andacgrup.com